7 czerwca 2020

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: 

  • Daniel Kurzepa, kawaler z parafii tutejszej, z Joanną Hanną Wilkowska, panną z parafii w Sobikowie (zapowiedź 2)
  • Marcin Krzysztoszek, kawaler z parafii tutejszej, z Katarzyną Wojtas, panną z parafii w Grabowie nad Pilicą (zapowiedź 2)
  • Cezary Rafał Glinka, kawaler, z Martyną Żurawską, panną, oboje z parafii tutejszej (zapowiedź 1)
  • Grzegorz Łukasz Pielaszek, kawaler z par. Św. Huberta w Zalesiu Górnym, z Agnieszką Alicją Sadurską, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 1)

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza. 

1. Do czwartku 18.06. trwa Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia po Mszy Świętej o godz.18.00 będzie procesja eucharystyczna. Na wieczorne procesje w Oktawie zapraszamy asystę kościelną. W czwartek po procesji kończącej obchody ku czci Najświętszego Sakramentu obrzęd błogosławieństwa wianków. Natomiast w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość w piątek można spożywać pokarmy mięsne. W sobotę 20 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. W najbliższą sobotę część dzieci z Sułkowic przystąpi do I Komunii Świętej. Jest to tzw. pierwsza tura. Pozostałe dzieci przystąpią do I Komunii we wrześniu. Dziękujemy Rodzicom za posprzątanie otoczenia kościoła. Wykonali w sobotę mega-pracę. Liczymy na ciąg dalszy. Serdeczne Bóg zapłać.

3. W sobotę, 27 czerwca, tradycyjnie będziemy gościli Pielgrzymkę Konną Ułanów. O godz. 10:00 będzie sprawowana Msza Święta, a po niej tradycyjnie podejmiemy pielgrzymów obiadem. W zeszłym roku przygotowywała posiłek dla pielgrzymów Dąbrowa Duża, w tym roku prosimy o pomoc mieszkańców wsi Krężel.

4. 24 czerwca w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Chynowie optyczna firma z Warszawy OKO-LUX będzie przeprowadzała badania oczu. Szczegółowe informacje na tablicy w kruchcie kościoła.

5. Dziękujemy parafianom z Chynowa, ul. Wolska wzdłuż torów od Starej Wsi za posprzątanie i udekorowanie kwiatami kościoła. Za tydzień do przygotowania kościoła na niedzielę zapraszamy Rodziców dzieci I Komunijnych z Sułkowic. 

6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i medytację Słowa Bożego w najbliższą sobotę 20 czerwca o godzinie 19:00.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

8. Intencje na nadchodzący tydzień wywieszone są w gablotce i na stronie internetowej.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Mariannę Tomaszewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.