21 czerwca 2020

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

• Cezary Rafał Glinka, kawaler, z Martyną Żurawską, panną, oboje z parafii tutejszej (zapowiedź 2)
  • Grzegorz Łukasz Pielaszek, kawaler z par. Św. Huberta w Zalesiu Górnym, z Agnieszką Alicją Sadurską, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 2)
  • Wojciech Martyniak, kawaler z parafii Świętego Rocha w Jasieńcu, z Andżeliką Lewińską, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 1)
  • Paweł Pietrucha, kawaler z parafii św. Jana Chrzciciela w Kędzierówce, z Justyną Piekarską, panną z parafii tutejszej( zapowiedź 1)

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. Msza Święta dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego za tydzień 28 czerwca w niedzielę o godz. 9:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców.

2. Za tydzień, tj. 28 czerwca, w niedzielę, po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców za przyczyną ich patrona św. Krzysztofa. Samochody, jak zwykle, będą podjeżdżać od bramy przy skwerze, obok plebani, do bramy przy kościele.

3. Przypominamy, z uwagi na złagodzone rygory na czas epidemii Ks. Kardynał Kazimierz Nycz odwołał dyspensę z dnia 26 marca 2020 r. Nadal obowiązkowe jest: zasłanianie ust i nosa przez wiernych wewnątrz kościoła, zaś na zewnątrz tylko zachowanie roztropnego dystansu (z wyjątkiem rodzin i osób wspólnie mieszkających ze sobą).

4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Tego dnia, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela o godz. 19:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.

5. Dziękujemy Rodzicom dzieci I Komunijnych z Sułkowic za posprzątanie i udekorowanie kwiatami kościoła. Za tydzień do przygotowania kościoła na niedzielę zapraszamy mieszkańców Chynowa, ul. Wolska – Stara Wieś.

6. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

7. Intencje na nadchodzący tydzień wywieszone są w gablotce i na stronie internetowej.

8. W kruchcie Kościoła wywieszony jest plakat „Zranieni w Kościele” informujący o telefonie wsparcia dla osób, które doświadczyły przemocy seksualnej w środowisku kościelnym (telefon: 800-280-900).

9. List Ks. Kardynała o studiach na Papieskim Wydziale Teologicznym.