Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  29 marca 2020

w czasie stanu zagrożenia epidemicznego

1. Ks. Kard. Kazimierz Nycz udzielił wszystkim DYSPENSY od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej i zachęcił do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów elektronicznych (na stronach www.episkopat.pl oraz archidiecezja.warszawa.pl są dostępne informacje dotyczące wszelkich transmisji).

2. Jeżeli chodzi o uroczystości I Komunii Świętej wyznaczenie konkretnej daty będzie możliwe dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii. Obecne ograniczenia nałożone przez państwo nie pozwalają na udzielenie żadnej wiążącej odpowiedzi na pytania ze strony rodziców co do terminu majowego.

3. W Niedzielę Palmową we Mszach Świętych uczestniczy tylko rodzina, która zamówiła intencję (nie więcej jak 5 osób). W Wielki Czwartek, w Wigilię Paschalną oraz w Niedzielę Zmartwychwstania podobnie. Nie będzie procesji. Nabożeństwo Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek odbędzie się bez udziału wiernych. Nie odbędzie się także święcenie pokarmów w tradycyjnej formie błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę. Zachęcamy do błogosławienia pokarmów w ramach liturgii domowej, podczas śniadania wielkanocnego, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny, według formularza, który będzie umieszczony na stronie internetowej i dostępny w kruchcie kościoła. W czasie Świąt kościół będzie otwarty cały dzień, aż do zmroku.

4. Osoby, które pragną przystąpić do Komunii Świętej i spowiedzi, a nie zamawiały intencji, a liczba uczestników osiągnęła maksymalną liczbę wiernych (5 osób), mogą to uczynić po każdej Mszy Świętej we wskazany przez księdza sposób. W razie konieczności spowiedzi w innym czasie, pragnienia przyjęcia Komunii Świętej i pomodlenia się w kościele, prosimy o kontakt telefoniczny (509-725-939). Możemy  otworzyć kościół dla indywidualnych wiernych (np. jednej rodziny) maksymalnie do 5 osób.

5. Kancelaria parafialna jest zamknięta do odwołania. W sprawach najbardziej pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (509-725-939).

6. Z nabożeństw parafialnych zachowujemy jedynie piątkową adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 15:00 – 18:00, z zachowaniem wymagania, że w kościele może jednorazowo przebywać nie więcej jak 5 osób.

7. Intencje na nadchodzący tydzień wywieszone są w gablotce i na stronie internetowej.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Ewę Stężycką i + Janinę Zdziarską . Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.